MERCH MASH

Tisk na textil technologií DTG

Přímý digitální potisk je jednou z nejnovějších metod značení oděvů a doplňků, která umožňuje výrobu již od 1ks. Velkou výhodou této metody je dokonalá reprodukce barev s barevnými přechody. Aplikace DTG tisku je rychlá a snadná na přípravu, a proto se stala jednou z nejvyhledávanějších v rámci poptávek našich zákazníků.

Naše firma používá na tisk textilu průmyslové stroje certifikované standardem Oeko-Tex, stejně jako jsou certifikované i barvy, které používáme. Certifikace Oeko-Tex Stadard 100 je mezinárodní certifikační a testovací systém určený pro textilie, které se vyrábí pouze ze zdravotně nezávadných materiálů.

Rozhraní tiskové plochy je až 42 x 60 cm. Díky tomu lze na textil natisknout téměř cokoliv. Technologie DTG je převážně určena k potisku bavlněného materiálu. Tiskneme ve vysokém rozlišení například i fotografie. Na rozdíl od jiných metod tisku, jsou zde vlákna textilu obarvována s mikroskopickou přesností prostřednictvím DTG stroje s tiskovou hlavou a následně je barva fixována průmyslovým lisem. Abychom dosáhli u potisku maximální odolnosti a výraznosti barev, jsou textilie ještě před tiskem podrobeny vysokotlakému penetračnímu nástřiku, který to umožní. Technologie DTG je převážně určena k potisku bavlněného materiálu.

Jak probíhá výroba

Nano Cut Heat Press film metoda

Metoda spočívá ve fixaci vyřezaného elastického materiálu do vláken textilu vy vysoké teplotě i tlaku. Je vhodný na všechny materiály od bavlny, přes syntetické vlákna až po nesavé jako je třeba kůže.

Hlavním prvkem této metody, je možnost velkého množství dechberoucích efektů a obrovské odolnosti.

Nejoblíbenější jsou reflexní, fluorescentní, metalické, kovové, flockové, bubble nebo holografické.

SUBLIMAČNÍ POTISK

Sublimační tisk se řadí mezi přenosové technologie a jeho podstata spočívá ve využití fyzikálních jevů. Zní to možná složitě, ale není tomu tak. Pomocí sublimační tiskárny a inkoustů je na přenosový papír natištěn požadovaný motiv, který je posléze pomocí termolisu aplikován na požadovaný výrobek. Při transferu v termolisu dochází k rozptýlení pigmentu do struktury materiálu. Sublimační tisk dosahuje výrazných a stálých barev.

Nejvhodnějším materiálem pro aplikaci této technologie je 100% polyester, nebo směs bavlny a polyesteru a jeho výrobky. Typickým produktem sublimační technologie jsou sportovní dresy. Další kategorií k aplikaci sublimačního tisku je keramika, sklo, puzzle, podložky pod myš a různé materiály, které obsahují speciální sublimační vrstvu.

Sublimační potisk má zcela jistě spoustu výhod, jako například neznatelný tisk na omak, extrémní odolnost a nenáročnost na údržbu. Ale najdou se zde i nevýhody. Lze tisknout pouze na bílý materiál, protože se v sublimaci nepoužívá bílý inkoust, nebo není zaručena 100% identická barevnost z originálních tiskových dat a tisková plocha má maximální rozhraní A4. I přes pár nedostatků patří sublimační tisk k jedním z nejoblíbenějších metod tisku hlavně díky široké nabídce předmětů, které lze touto metodou potisknout.

Detailing výroby

Všechno začíná výběrem textilu a potiskem. To je při výrobě asi ten nejjednodušší proces. Pokud však nehledáte jednoduchost, je potřeba myslet i na ty nejmenší detaily a na to jste si našli tu správnou firmu.

Chcete-li aby váš Merch kromě potisku získal přidanou hodnotu, pak Vám rádi realizujeme při výrobě i detailing (detailní modifikace textilu) a branding (označení textilu Vaší značkou), který se tiskne napřiklad za krkem nebo našívá na rukávy.

Některé z mnoha výhod spolupráce s námi

Široký výběr sortimentu

Můžete si vybrat z obrovského množství textilu, z velice kvalitního materiálu. K dispozici máme přes 6000 produktů. Sortiment je tvořen z více než 100 námi prověřenými dodavateli. Velice rádi vám s výběrem poradíme.

Certifikace výrobní linky

Veškeré technické stroje, které v naší firmě používáme k výrobě a jsou součástí výrobní linky, mají certifikát Oeko-Tex. Díky tomu splňují nejpřísnější světové normy. Stejně tak používáme výhradně barvy s certifikací Oeko-Tex.

Certifikace textilu

Stejně jako se vyvíjí výrobní procesy, není tomu jinak ani u složení materiálů textilu. Pro náročnější klientelu nabízíme mnoho textilu s různými certifikáty jako je Oeko-Tex Standard 100, GOTS, Fair Trade, WFTO, Fair Trade Foundation, Organic cotton, Bio Cotton.

Aplikování krystalů Swarovski

Díky spolupráci se Swarovski, nabízí naše firma také rhinestone aplikování, neboli kamínkování. Máme k dispozici originální krystaly této značky a díky technickým prostředkům i propracovanému know-how, vám tak můžeme vytvořit zcela unikátní motivy plné lesku.

Poradenství a konzultace

Kromě telefonické a elektronické komunikaci, Vás rádi uvidíme osobně na našem showroomu. Našim showroomem vás provede zaškolený personál. Rádi vám vše ukážeme, protože ukázaná platí a se vším ochotně poradíme.

Grafická podpora

Ke každému úspěšnému zhotovení zakázky je potřeba odpovídající grafika. Kvůli tomu ještě však nemusíte být odborník přes Photoshop a jiné programy vytvářející grafiku. Náš grafický tým vám v rámci zakázky bezplatně vyhotoví grafickou korekturu podkladů, případně vyhotoví tisková data dle zadání. Aby se myšlenka od reality nikterak nelišila, vytiskneme vám zdarma vzorek, ať vidíte, jak bude výsledný potisk na textilu vypadat.

volejte na
+420 775 936 652

pište nám
info@merchmash.cz

7 dní v týdnu
9:00 - 21:00